Zdrowotne właściwości kombuchy

Benefity picia kombuchy

Dodano przez Koala Kombucha w dniu Wrzesień 2, 2020

Czemu warto pić kombuchę?

Właśnie się zorientowałem, że opowiedzieliśmy już sobie jak można robić kombuchę, na co zwracać uwagę przy kupowaniu a cały czas nie wyjaśniliśmy dlaczego warto ją pić?

Czy warto pić kombuchę? Czy warto pić kombuchę?

Regularane picie kombuchy

Oczywiście, sprawdza się również jako idealne orzeźwienie w gorące dni, ale sprawdźmy co na ten temat mówią źródła i opracowania naukowe. Prawdziwa, długo fermentowana kombucha zawiera przeciwutleniacze, witaminy grupy B (B1, B2, B3, i B6 - B12 występuje, ale jest nieaktywna) i żywe kultury bakterii zwane również probiotykami.

Występująca w czystej postaci fermentowanego napoju (nie wody z dodatkami smakowymi imitującymi kombuchę) zachowuje właściwości herbaty, z jakiej została przyrządzona. Koala Kombucha robiona jest z mieszanki herbat zielonych, które znane są z wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Te natomiast, pomagają usuwać i neutralizować wolne rodniki, czyli cząsteczki powodujące uszkodzenia komórek przyczyniające się do występowania stanów zapalnych i ogólnie obniżające poziom funkcjonowania organizmu.

Według badań, odpowiednio przyrządzona kombucha potrafi wykazywać nawet większą ilość przeciwutleniaczy, niż zielona herbata w “czystej” formie.

Przeciwutleniacze mają wyjątkowo korzystny wpływ na wątrobę, czyli narząd którego głównym zadaniem jest odtruwanie organizmu. W USA przeprowadzono badania, potwierdzające wpływ regularnego picia kombuchy na obniżenie toksyczności wątroby nawet o 70%!

Regularne picie zielonej herbaty (lub kombuchy na jej bazie) może pomóc obniżyć poziom złego cholesterolu, zrównoważyć poziom cukru we krwi (o tym więcej w osobnym artykule), zwiększyć spalanie kalorii na redukcji. Dodatkowo, część badań wykazuje zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka, oraz nawet 31% mniej szans na wystąpienie chorób serca.

Podsumowując, moim zdaniem kombucha ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Z pewnością nie zastąpi nam zrównoważonej diety, i samodzielnie nie wyciągnie naszego organizmu do idealnej formy jeśli równolegle z jej piciem będziemy jeść wyłącznie fast foody i przepijać ją słodkimi napojami… Nie. Kombucha ma rację bytu włączona do zdrowej, świadomej diety.

Niezależnie od tego, czy jesteś na redukcji, czy po prostu trzymasz się diety która Ci odpowiada i zapewnia dobre samopoczucie, Koala Kombucha może być Twoim towarzyszem na codzień, do czego gorąco zachęcam.